Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye eşış, dünya üzerinde muayyen alanlarda ülkemizi temaşa etmesiyle öne çıkan bir Ilim Herifı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak münhasıran başına öne çıkan en önemli miktarda ilaç muhtevaerik patentinin pay sahibidir. Bu zamana denli yaptıkları buluşlar ve ilaç bölümünde çoğu önemli adımlarıyla öne çıkan Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çallıkışmak istediği kayranı mübalağa etmek isteyen Alkoçlar, meyanğı Metehan Yeşil ile omuz omuza kurmuş oldukları Ar-Ge isimli izlenceın genel başkanıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Ihya Bölgeleri Kanunu’na bakarak insanın malumat kepezarcığının indinde farklı etkenleri birleştirerek tezyit çallıkışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak sistemli bir sentetik zekâ üretme sistemine maruz isimdir.
Ancak Ar-Ge projesiyle sınırlanmak istemeyen serarı fehvaında ülkesini geceli gündüzlü temaşa eden Alkoçlar, bu zamana denli yaptığı patent servuruları ile de meşhurdur. 143 tane servurulmuş ve 280’den ziyade beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların indinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT yani acil gelişen vakalarda hızlı sonuç allıkınmasını sağlayıcı testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Karavaşübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Ilim Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu fen insanının desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle omuz omuza tekrar bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Düzlükında imdi doğru bir spesiyalist olmasıyla omuz omuza kimsenin başkalık edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda önemli bir öneme sahip olan Alkoçlar, Dünya çapında zemin edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk el sürülen flavonol glikozit esaslı cereyan etmek üzere antiviral deşenin mucididir. Bunun izinını ise T.C Besin, Kültür ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu deşke tam olarak 21 pare de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içerisinde ise el ortada en çok patent servurusunu yaparak Türk Buluş belgesi Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Ilim Herifı Ödülü’’ namına verilmiştir.
Yaptığı çallıkışmalarla âdemiyet evveliyatına faydasını hiç yarım yamalak etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı kuruluşsı yardımıyla körpe alışverişlere her yıl imza atmayı nailtır. Yeri geldiği zamanda kötü neticelar elde etse de asla çallıkışmalarından vazgeçmemiş geceli gündüzlü olarak kendisini Ilim dünyasına göstermeyi nailtır. Özellikle kanser terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez omuz omuza cereyan etmek üzere iyileştirme yönünde geliştirdiği deşkeleri keşfederek âdemiyet evveliyatına önemli bir arkalamaı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde katı bilinmese de temelı zikıymet molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek satmak gerekirse PCT onaylı sildenafili içerisinde bulunduran pde5 inhibitöründen elan çetinlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının kıymeti ise ortalama olarak 3 Milyon Dolardır. Ancak bilinen şeylerin üzerinde çallıkışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çallıkışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çallıkışmalarla Sierra Leone isimli devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ isimli yaptığı antiviral formülasyonu ülke içerisinde bulunan birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu aha de başarılı olmuştur. Tek kötü (yön ağırlık) özelliği sıfır bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de elan sonra ise 25’e yakın ülkede ruhsatı alınmıştır. Kül çallıkışmalarına tam odak çallıkışan Ar-Ge yetkilileri bu prosesten de başarılı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar yalnızca Ar-Ge projesiyle ülkemizde elan çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde de biraşkın şirketin iştirak ve kurucu kadrosunda zemin almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isimli ilaç şirketinin Kuma Sahibi ve Teknolojiden mesul başkanıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve envestisman ara bulucuyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesul başkanıdır.
Yıldız Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Ser çelteksıdır.
Belçika’da bulunan HC Pharma isimli bir Eczanenin Patronaj Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce patent ve geliştirdiği onlarca deşkenin indinde insanoğluna yarayacak alışverişler üretmeyi savsaklama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna yönelik geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA isimli formülasyonu vardır. Özellikle jurnal hayatta yönıkların geçmesi muhtevain muayyen bir demı beklesek de bazenları sözıcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem de muhtevaerisinden kolay bir halde iyileştirme edebilmek muhtevain bu kullanılıyor. üste eşeysel alışverişlev bozukluğunu da iyileştirme eylemek muhtevain kullanılmaktadır. Ancak bununla kalmamış öfkee karşı mukavim ve çetinlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere sahip olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isimli patent servurularının 2000 adetine yakının pay sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı alışverişleri namına çekerek bozmak isteyenler elbet başüstüne. Bu yüzden onun başarısını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çallıkışsalar da Alkoçlar her dem kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı konularda hala kanuni haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını sayesinde uzun mevkut kapanmalara ve toplumsal hayattan ırak zaruri beyit istirahatlarine verilen mütebaki dünya toplumlarında biraşkın alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir takat kazanmış durumda.

Konuyla ilgili görüşünü beyan eden Spektral Holding Patronaj Yerleşmiş Eşbaşkanı Erdal Can Alkoçlar bu zaman ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı mecburi olarak artması özellikle şahsi bilişim ve teknolojik takım inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Daha önce lüzumlu ilaç, lüzumlu mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, imdi ilgili sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz yerine kuruluşlabilecek en essah katkı, inovasyonu genel anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna denli desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz yardımıyla son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlamlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç bölümünün önde mevrut ismi olarak öne çıkmaktadır. Ilim Herifı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine önemli miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Yıldız Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge ve buna mümasil çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz yerine da önemli gelişmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Plasman Ar-Ge Şirketinin kurucu meyanğıdır ve aynı zamanda başkanıdır. Ülkemizde zemin kayran özge fen adamlarından elan çok öne çıkmasının sebebi ise çok önemli bir miktarda farmasötik deşen patentinin pay sahibi olması ve servurusunu ilk fail kişi olmasıdır. 2010 senesinden bu yana denli yaptığı methalimler ve bulduğu molekülleri genel olarak insanlığın ana yalnızçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle kanser kayranında çallıkışmalarını geceli gündüzlü ferahleterek geceli gündüzlü faydası dokunmaktadır. Türkiye’de biraşkın nöbet Türkiye Yılın Ilim Herifı ödülüne layık görülmüştür. Ancak ülkemizde değil diyar haricinde yani global anlamda da biraşkın ödülleri alarak bulduğu farklı çareların zıtlığını almıştır. Tutarlığı olan Metehan Yeşil ile omuz omuza körpe alışverişlere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çallıkışmalarını kendi şirketi üzerinde yapmaya devam ediyor. Ülkemiz muhtevain yararlı olmasını düşündüğü çarelarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı alışverişe yarayacak çareları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kadar bize yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kadar kavramlar biraşkın farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken mümasil faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye serladı.

Ülkemizde çalışma gösteren ve bu alanda çallıkışmaları bulunan Spektral Plasman Bankası Eş Serı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir ulanmış haysiyet yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik kayranındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yakın zamanda ülkenin doğusunda zemin kayran bir altın sahası ile omuz omuza serlatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki hediye değalışverişikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir envestisman aracı olarak kalmasını sağlamlamanın yolunun sabit haysiyet yahut miktara sahip “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Plasman Bankası Ser Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Tabur’a tabi uyuşturucu ruhsatları ile sağlamlanabileceğine dikkat çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Tabur uyuşturucu ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak kanuni zir kuruluşsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlamlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile ilgili de malumat veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni marj modülü(staking) projemize daimî güvence olarak alışveriştiraklerimizden Rum Kalsit AŞ’nin kalsit pres ruhsatını da vereceğiz. İzmir 6. Ticaret Mahkemesi’nin 2021/66 skorlı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon avro değerinde bir yol güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Rapor No.deniz ve 18.06.2020 yapıt tarihi ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası cereyan etmek üzere iki endüstriyel hammadde uyuşturucu sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten yapılan makaslamaklı açıklamada içtihatlerine zemin maruz TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sağ Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye önemli ulanmış haysiyet mizan potansiyeline sahip olduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve çav yalıtımı mukteza olan alanlarda kullanılacak olan malzeme olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Gelgelını gerçekleştirdiğimiz pomza uyuşturucu sahasının ise saf malzeme kuruluşsındaki vahiluklar yardımıyla faziletli derecede ısı ve çav yalıtımı özelliklerine sahip. Bu özelliği yardımıyla kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan faziletli oranlarda yalıtım sağlamlıyor.’ değerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi bölüt sunma planları olduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili uyuşturucu sahalarının meyan vadede CRIRSCO kriterlerine yönlü rezerv belirleme raporları düzenlenerek bölüt sunmaı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada zemin kayran ayrıntılara bakarak antrparantez, TBY Holding güzeşte ay İnovasyon Direktörü Alkoçlar nezdinde Alman Dirimlik Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, güzeşte günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir