Sağlık Astrolojisi

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve öbür sema cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyici bir sema bilim dalıdır. Bu bilim dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanoğluın yaşamlarına veçhe veren bir fasılaç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çtuzakışmalarında, çeşitli sema cisimlerinin insanoğluın yabanlık özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar ekseriyetle Burç Yorumları adı şeşnda yapılır.

  • Astrologlar, veladet tarihleri, veladet saatleri ve veladet yerleri kabilinden şahsi detayları kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında sahih adımları atmaları kucakin tavsiyelerde bulunur ve defa gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri arasında, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini temsil fail ritüel burçları ve veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak arazi tuzakır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Veladet hariktalrında farklı alanları temsil fail evlerdir.
Ayın Burçları Ayın yıl içre ne burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan bölüt şeklinde bir sema haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne denli insanoğluın hayatlarına veçhe veren bir disiplindir. Bugün üstelik insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine şanlı alaka göstermektedirler. Bununla yanında astrolojinin uygulanması ve yararlanmaı konusunda mukannen görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri alegori getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, ekseriyetle veladet haritası yorumlamak, yabanlık analizi kurmak, aşk ve temas astrolojisi, kariyer astrolojisi, finansal astroloji, esenlik astrolojisi kabilinden konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin canındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne denli sükselı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Veladet haritası yorumlamak, astrologların en baz görevlerinden biridir. Kişinin veladet evveliyatına, saatine ve alegori için hazırlanan veladet haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları değerlendirme ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin mutlak bir encam tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kabilinden sükselı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı olduğunun zerı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji karşı elan çokça marifet sahibi sürdürmek istiyorsanız, birhayli terimle mukabillaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin kucakin Astroloji Terminolojisi’ni ayyaşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve veladet haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi kucakin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan kuzey grupları olarak görülür. Burçlar, bir veladet evveliyatına için belirlenir ve birhayli kişiye için yabanlık ve gelecekteki vakalar karşı marifet verebilir.

  2. Arslan ıtır: Ekseriyetle 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlar kucakin kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cöharbi ve özgüvenli yabanlık özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer ıtır: Veladet haritasında Kamer’ın evetğu burçdolaşma. Kamer ıtır, bir kişinin duygusal yönden nite hissettiğine, hassasiyetine ve nefes aldığı kabilinden yaşlakin şekline delalet fiyat.

Burç yorumlaması karşı çok çokça marifet sahibi sürdürmek kucakin, astroloji terminolojisine aşina sürdürmek önemlidir.

Fehva Anlamı
Veladet haritası Bir kişinin veladet anında gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Veladet anında yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini anlatım etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi karşı marifet verir.
Natal harita Veladet andaçndaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin canındaki vakalar ve yabanlık özellikleri ile ilgili ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde aksiyon ederken bir başka gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin canındaki etkilere delalet edebilir.
Retrolar Bir gezegenin veçheünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğteamülimlere delalet edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak az buçuk çaba gerektirse bile, sahih bir şekilde kullanıldığında, yabanlık analizi, encam tahmini ve elan sert çok konu karşı marifet verme konusunda bayağı bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir