Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza sürekli giriş yaratıcı ve izleme fail biriyseniz, örneğin 2 gündüz önce bakmış olduğunuzda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın aracısız çaldatmaındığını sabitleme etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çaldatmaındı demeden önce son bir denetçi de arkadaş, kardeş evet da hesabı izleme fail yakınlarımızdan denetçi katkısızlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere izleme ettiği kişgelecek gözden geçirmesini, sapık bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas umumiyetle kullanıcı adınızı değişlemtirmektedir, saldırganların sizin hesabınız karınin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çaldatmaışın.
Instagram Hesabı Elbette Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çaldatmaındı ise bunun sarrafiyelıca sebepleri şunlardır:

E-eğik adresinize gelen ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz cali e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve âdeta Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran cali maillerdir. Tetik bakılmış olduğunda web adres kısmının instagram.com evet da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde yan kayran linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çaldatmaınabilir.
Izlemeçi arttırmak karınin kullanılan web siteleri evet da mobil icraat. Bu web siteleri ve icraat umumiyetle Instagram irtibatsı istediği karınin şifrenizi aldatmaırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Içtimai mühendislik. Bu yöntemde bir insan şifrenizi çelde etmek karınin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çaldatmaınan bir müşterimize saldırıcı “DM” ile ulaşıp, izlemeçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun karınin de şifresini almıştı. Içtimai mühendislik, bir kişâlâ farklı metotlarla kandırma etme yöntemidir. Saldırganlar kişgelecek “hesabın tehlikede” “izlemeçini arttıralım” gibi sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çaldatmaınan Instagram Hesabı Elbette Art Alınır?
Instagram hesabı çaldatmaınan evet da hacklenen eşhas karınin ne günah ki çok bir araba seçenek bulunmuyor. Instagram tarafından bu mevzuda çok bir araba takviye sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çaldatmaındı” diyerek gerçekte farklı kişilerin hesabını çalmaya çaldatmaışan kişilerin olması.

1.Erkân: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama irtibatsı almaya çaldatmaışın. şayet şifre sıfırlama irtibatsı gelirse derhal şifreyi değişlemtirin ve vakit kaybetmeden peşi sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini katkısızlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deney ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Erkân: Instagram hesabınız çaldatmaındığında e-posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram hesap pusulası şifreniz değişlemtiğinde veya kullanıcı adınız değişlemtiğinde e-posta hesabınıza başkalık bildirimi aldatmaırsınız. Instagram hesabını çkayran saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı doğrusu değişlemtirirler. Instagram tarafından geldiğine tehlikesiz evetğunuz maillerde “kullanıcı adı değişlemtirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değişlemtiren sen değilsen, hesabını güvene aldatma” evet da bazı “değişlemikliği son aldatma” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra rağmenıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslısınız lakin umumiyetle saldırganlar e-posta adresini değişlemtirdiği karınin sizde bu ekran çıkmaz ve sütun olarak “emniyet kodu aldatma” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir