Toptan Plastik Bardak

Global, bir orospuın ya da hizmetin şanlı miktarlarda satın hileınması yahut satılması anlamına hasılat. Global satış, genellikle dağınık satışların tersine, ürünleri şanlı miktarlarda satın alan ve elan sonra bunları değersiz miktarlarda satan davranışletmelere ya da müşterilere kuruluşlır.

Toptancılık ise, üreticilerden yahut dış alımçılardan ürünleri şanlı miktarlarda satın alan ve bunları elan sonra perakendecilere yahut son kullanıcılara satan bir iş modelidir. Toptancılar, ürünlerin şanlı miktarlarda satın hileınması sebebiyle, ürünlerin elan düşük birim maliyeti ile satılabilmesine olanak esenlarlar. Toptancılar hatta, perakendecilerin stoklarını yönetmelerine yardımcı yapmak muhtevain farklı ürünlerin bulunmuş olduğu birokkalı kategoride ürün sunabilirler.

Global kâr, birokkalı endüstride bulunabilir ve genellikle ürünlerin maliyetini sıyırmak isteyen değersiz ve şanlı davranışletmeler tarafından kullanılır. Örneğin, bir marketin raflarındaki ürünlerin çoğu kâmilen satın alınır ve elan sonra müşterilere dağınık olarak satılır. Antrparantez, bir yapım şirketi yapım malzemelerini kâmilen satın alarak maliyetlerini düşürebilir ve projelerinde elan şu denli kar elde edebilir.

Toptancılar, genellikle ürünlerin nakliyesi, depolanması ve teslimatı ile ilgilenirler. Ürünlerin emin bir şekilde taşınması ve depolanması, hasar riskini en aza indirir ve müşterilerin mevsuk ürünleri mevsuk zamanda almasını esenlar. Toptancılar hatta, perakendecilerin ve son kullanıcıların ihtiyaçlarına muvafık farklı ürünler sunarak rakiplik kazanımı esenlarlar.

Toptancılık, hem üreticiler hem bile perakendeciler muhtevain birokkalı kazanım sunar. Üreticiler, ürünlerinin satışını zaitrabilirler ve şanlı miktarlarda satış yapmış oldukları muhtevain elan şu denli hasılat elde edebilirler. Perakendeciler ise, toptancılar sebebiyle ürünleri elan düşük fiyata satın alabilir ve elan düşük maliyetlerle satış yaparak elan şu denli kar elde edebilirler.

Fakat, toptancılık iş modeli, temelı dezavantajlar da muhtevaerebilir. Örneğin, kâmilen satış açmak muhtevain şanlı miktarlarda ürün stoku yapmak gerekir, bu da hazır para dürüstışını etkileyebilir ve davranışletmeler muhtevain riskli olur. Antrparantez, toptancıların müşterilerine daima ürün hazırlık edebilmeleri ve rakiplikçi fiyatlar sunabilmeleri muhtevain, hazırlık zinciri yönetiminde titiz olmaları ve hızlı karşılık verme kabiliyetlerinin olması önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir