Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, mualla lisans eğitimini Erkli Saf Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine El ve Kurum vadiında İstanbul Aydınlık Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bilimi dalünde bellik kuruluşu, yönetimi, önemli bellik planlaması ve Türkiye’de ilk kere önemli üniversite kurumlarının Master Franchise binalanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze denli eğitim bilimi dalünde eş olarak biraşırı markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En muhteşem ideali, bir Türk eğitim bilimi markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden başlangıçlayarak cihan geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, zanaat, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası canlı çaldatmaışmalar yürüten KALKO, biraşırı ayak topu, basket bendeübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl başkanlık yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde makam aldığı Kebirçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların cepheı saf Türkiye’nin en muhteşem özel ekol ve kurs derneği olan TÖDER’de 6 senedir yönetim kurulunda makam almaktadır.

KALKO, eğitim bilimi vadiında yaptığı muvaffakiyetlı antreimlerden dolayı biraşırı cemiyet, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Terbiye Girişimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu sosyal yardımlaşma vakfında eğitim bilimi vadiında projeler yürütmektedir. Her yıl biraşırı öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Resul Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve beş ile müşterek öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Terbiye Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir